Μήτρογλου και Νίνης
Μήτρογλου και Νίνης σκόραραν κατά της Λιθουανίας

ΕΛΛΑΔΑ-ΛΙΘΟΥΑΝΙΑ 2-0
Τους... πιστόλιασε!

Πήρε την Εθνική ομάδα από το χέρι και την οδήγησε στο "δύο στα δύο". Ο Κώστας Μήτρογλου μπήκε στην επανάληψη στο ματς και τσάκισε τη... (Λιθου)ανία που είχε απλωθεί στο "Καραϊσκάκη", λόγω της μέτριας εμφάνισης της Ελλάδας στο πρώτο μέρος. Ο άσος του Θρύλου σκόραρε ένα θαυμάσιο γκολ, είχε δοκάρι και μαζί με τον Νίνη ήταν ό,τι καλύτερο είχε να παρουσιάσει η Ελλάδα το βράδυ της Τρίτης.

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΜΑΝΙΑΤΗ!

Ο μέσος της Πάρμα άνοιξε το σκορ στο 55', έπειτα από δοκάρι που είχε ο Μήτρογλου, ο οποίος στο 72' συνδυάστηκε άψογα με τον Νίνη και με τέλειο πλασέ έγραψε το τελικό 2-0.

Το δυσάρεστο νέο ήρθε με τον τραυματισμό του Γιάννη Μανιάτη, ο οποίος αντικαταστάθηκε αναγκαστικά στο ημίχρονο (από τον Μήτρογλου) και μετά από τη μαγνητική τομογραφία στην οποία υποβλήθηκε διαπιστώθηκε ότι έχει υποστεί οστικό οίδημα στην κνήμη, θα μείνει εκτός για 10 ημέρες, χάνει σίγουρα το ματς στα Γιάννενα και θα δώσει αγώνα δρόμου για να προλάβει τη Σάλκε!

(Δημοσίευση: 11.09.12)