Στον τελικό...
Στον τελικό η Ελλαδάρα!

Η ΕΛΛΑΔΑΡΑ ΣΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ, 2-1 ΤΗΝ ΑΓΓΛΙΑ
Με γκολάρα Λυκογιάννη!
   Με μία γκολάρα του Μπάμπη Λυκογιάννη και παλεύοντας σαν λιοντάρια επί 120 λεπτά, οι «μπέμπηδες» της Εθνικής Νέων προκρίθηκαν στον τελικό του ευρωπαϊκού πρωταθλήματος που γίνεται στην Εσθονία! Παρότι αγωνίζονταν από το 45' με παίκτη λιγότερο, επικράτησαν με 2-1 της Αγγλίας και προκρίθηκαν στον μεγάλο τελικό.

Η Ελλάδα άνοιξε το σκορ στο 38' με κεφαλιά του Μπουγαΐδη, οι Άγγλοι είχαν την ευκαιρία να ισοφαρίσουν στο 45' όταν αποβλήθηκε ο Καπίνο σε φάση που δόθηκε πέναλτι υπέρ των αντιπάλων μας, ο Διούδης με το που μπήκε στο ματς απέκρουσε την εκτέλεση του Χολ, αλλά στο 56' ο Αφόρμπε έκανε το 1-1. Η Ελλάδα άντεξε στην πίεση των Άγγλων, πήγε το ματς στην παράταση και στο 108' με γκολάρα ο Μπάμπης Λυκογιάννης του Θρύλου την έστειλε στον τελικό της Κυριακής!

(Δημοσίευση: 12.07.12)